fbpx

4týdenní online kurz pro ženy

ODRAZTE SE
DO MÉDIÍ

Buďte víc vidět, budujte svou pozici experta i důvěru zákazníků

Potřebujete rozšířit okruh lidí, které zaujmete svou nabídkou?

Dosáhli jste ve svém podnikání ve službách bodu, kdy toužíte být uznávanou expertkou nebo patřit mezi lídry v oboru?

Chcete být víc vidět bez nutnosti investovat tisíce do reklamy?

Skvělým způsobem, jak toho dosáhnout, je být vidět v médiích. 

Neozvali se vám novináři sami? Vůbec nevadí, ještě vás asi neobjevili.

Pusťte se do aktivního oslovování médií vy. 

Je to běžná praxe velkých firem a funguje i u jednotlivců.

Zúčastněte se online kurzu

Jak vám kurz pomůže na vaší cestě do médií?

Ujasníte si unikátnost vaší služby nebo osobní značky

Seznámíte se s různými typy médií i českým mediálním prostředím

Zjistíte, jak vymyslet témata, která novináře zaujmou

Vytvoříte a odešlete svou nabídku do médií

Začnete budovat svou publicitu strategicky

Co o kurzu říkají jeho absolventky?

Řešíme spolupráci s mým vysněným časopisem

"Měly jsme průběžnou podporu při vypracovávání vlastních podkladů. Velmi si vážím Jany osobního přístupu. Po absolvování kurzu se mi povedlo oslovit můj „snový“ časopis. Aktuálně řešíme detaily spolupráce."

Cítím, že je to teprve začátek

"Díky kurzu jsem udělala první konkrétní kroky a cítím, že je to teprve začátek. Naučila jsem se vytvořit si strategii a konkrétní mediální plán."

Pustila jsem se do akce ještě během kurzu

"Před kurzem jsem pravidelně vystupovala jako host v rozhovorech na sociálních sítích, ale neměla jsem představu o tom, jak oslovit jiná média. Brzdil mě strach a chyběla mi strategie i reálná představa o tom, jak novináři pracují. Kurz je perfektně zpracovaný, postupně jsem se zorientovala v mediálním světě a vytvořila si konkrétní plán. Díky Janiným zkušenostem a zpětné vazbě jsem si uvědomila, s jakými tématy můžu novináře oslovit, a pustila jsem se do akce. Ještě během kurzu jsem stihla první konkrétní kroky – dostala jsem se do tří podcastů."

Proč zrovna se mnou? Znám média z obou stran

Jana Pokorná

PR konzultantka
Jsem PR konzultantka, která se zaměřuje na zviditelnění žen v médiích. Pomáhám jednotlivcům, především podnikatelkám, zpřístupňovat svět médií a využívat jejich sílu pro posílení osobní značky. 
V mediální branži se pohybuji od roku 2007, kdy jsem začínala jako televizní a později online redaktorka v České televizi. Vím, jak vypadá práce ve velké redakci a co pro ni novináři potřebují.
Toho využívám už téměř 10 let při zajišťování PR v podnikatelském i neziskovém sektoru – buduju vztahy s médii a připravuji obsah. 

Momentálně podporuji hlavně podnikatelky tak, aby získaly více uznání i klientů.

Fandím srdcovým projektům i byznysovému tahu na branku. Dávám úspěšným ženám prostor v magazínu Wonline, kde je připravuji na větší média. 
Povedu i vás, aby váš odraz vynikl v záři reflektorů.

Jak kurz probíhá?

  • Kurz probíhá v uzavřené facebookové skupině s organizačními pokyny zasílanými pravidelně e-mailem.

  • Na začátku každého ze čtyř týdnů zhlédnete krátká videa, která vás uvedou do tématu.

  • Jednotlivé kroky, jak se dostat do médií, promýšlíte a tvoříte s pomocí pracovních listů a dalších materiálů.

  • Během týdne jsem vám ve skupině k dispozici pro průběžnou zpětnou vazbu, inspirovat se můžete i navzájem s ostatními účastnicemi kurzu.

  • Vždy v pátek se setkáme online a dám vám zpětnou vazbu nebo odpovím na vaše otázky.

Podívejte se na ukázku videa z kurzu

Každý týden jeden krok na cestě do médií:

Výběr
médií

Popis vašich mediálních témat

Vytvoření nabídky do médií

Plán na budování publicity

A to ještě není všechno! Abyste si z kurzu odnesly maximum, podpoří vás na cestě do médií ještě další přizvaní specialisté:

Jana Štěpánková

Life koučka a lektorka podpoří vaše seběvědomí a jedinečnost, pomůže najít klid a radost v odhodlání být vidět a v přípravě na prezentaci v médiích.

Olga Sládková

Datová analytička a výzkumnice vám představí možnosti, které nabízejí průzkumy nebo ankety pro tvorbu námětů pro novináře.

Margareta Vojtková

PR specialistka a lektorka komunikace předá základní tipy, jak se připravit na vystoupení v televizi nebo rozhlase i jak komunikovat s novináři z tištěných médií.

novinářka přímo z praxe

Vybraná novinářka vás seznámí se systémem práce v konkrétní redakci a přiblíží, jakými informacemi můžete zaujmout.

A tím to nekončí. Každá účastnice ode mně navíc obdrží:

Přístup k přehledu českých médií

Ukázky reálných nabídek do médií

Případovou studii PR strategie konkrétní podnikatelky

3x SOS konzultaci (10 min) kdykoliv v průběhu měsíce po skončení kurzu

Co o kurzu říkají jeho absolventky?

Pozvali mě do televizního pořadu

Byla jsem sice aktivní na sociálních sítích, ale měla jsem pocit, že i přesto se pohybuji stále ve své "bublině". Chtěla jsem být vidět víc. Díky kurzu jsem si udělala představu o tom, do jakých médií se můžu se svým tématem dostat a samozřejmě jak. Ale nejvíce si cením toho, že Jana neučí přemýšlet v malém, ale naopak. Odvážila jsem se napsat do celostátního televizního vysílání (což by mě nikdy dříve nenapadlo) a odpovědí mi bylo pozvání do pořadu."

Uvědomila jsem si hodnotu své práce

"Do kurzu jsem vstupovala s myšlenkou, že chci být v médiích, ale nemám páru, jak na to, ani pocit, že by má práce novináře zajímala. Výsledkem kurzu pro mě je reálné oslovení novinářky velkého českého deníku a další dvě oslovení na spolupráci s osobnostmi v mém oboru. Jana mi totiž pomohla uvědomit si hodnotu mé práce a zlepšit vlastní sebeprezentaci. Také mi dala tipy na konkrétní osoby, které jsem pak oslovila a většinu s úspěchem.

Potřebujete se mě ještě na něco zeptat?

Jako PR konzultantka se specializuji převážně na medializaci značky jako osoby a na tvz. expertní byznys, tedy situaci, kdy můžete v médiích sdílet své know-how, odborný názor, zkušenosti nebo příběh. Kurz vám proto ukáže cestu, pokud chcete zviditelnit sebe jako tvůrce, na produktové PR se ale nezaměřuje.

Pokud chcete jen vědět, jak to funguje, dostat se do médií, stačí vám 1 hodina týdně. Videa jsou krátká a věcná, pracovní listy přehledné. Pokud ale hodláte z kurzu vytěžit maximum a skutečně vytvořit a odeslat nabídku konkrétnímu novináři a odrazit se tak do médií, počítejte alespoň s 2-3 hodinami času týdně. 

Abych se vám mohla věnovat a dávat zpětnou vazbu na vaše nápady i texty, bude v kurzu maximálně 25 účastnic.

Není v mých silách poskytnout podrobnou zpětnou vazbu na vše, co uvedete ve svých pracovních listech. V průběhu celého kurzu vás ale budu motivovat ke zveřejnění jednotlivých myšlenek, úkolů, textů apod., na které vám dám zpětnou vazbu. Svůj pohled vám mohou poskytnout také ostatní účastnice. Také máte možnost zeptat se na konkrétní otázku k jednotlivým úkolům. Čím více budete ve facebookové skupině aktivní, tím užitečnější pro vás kurz bude. 

Pracovní listy a většina dalších materiálů vám zůstane již napořád. Přístup k videím a dalšímu obsahu ve facebookové skupině budete mít do konce roku 2021.

Pokyny obdržíte e-mailem, pracovní listy si můžete volně stáhnout. Videa a další materiály, budou dostupné ve facebookové skupině. Tam vám také poskytnu během kurzu zpětnou vazbu na vaše vypracované úkoly a odpovím na otázky. Můžete se také inspirovat navzájem s ostatními účastnicemi. V závěru každého týdne se setkáme online live a odpovím vám na vaše otázky.

Může se stát, že se v průběhu kurzu rozhodnete medializaci momentálně nevěnovat. Poznatky z kurzu ale můžete i tak využít pro svůj vlastní marketing, tvorbu obsahu a rozvoj podnikání.

To ještě nevím. Kurz budu otevírat maximálně 2x ročně.

Napište mi na info@janapokorna.com, ráda vám na doplňující otázky odpovím.