Ukázky oslovení

Vážená paní Poláčková,

ráda bych do pořadu Dobré ráno nabídla ukázku svobodného malování v přímém přenosu.

Jsem lektorka výtvarných kurzů zaměřených na autenticitu, hru, relax. Ráda bych s moderátory předvedla intuitivní malování za pomoci netradičních pomůcek: špachtle, houbička na nádobí, zmačkaný papír, kdy za relativně krátkou dobu namalujeme hravý, veselý obraz.

Malování takového obrazu by se dalo rozdělit na více krátkých úseků v rozmezí 3-5 minut kdy v každé části bych ukázala jednu fázi malování takového obrazu, například: 1. Příprava podkladu, 2. Vyzkoušení technik, 3. Finále. Veškeré rekvizity bych přinesla a společně bychom předem zvolili nejlepší formu ukázky.

V mém pojetí je malování hra, způsob vyjádření se, nerada díla hodnotím dobře/špatně. Je pro mě důležité jestli účastníky malba těší, uvolní se, hrají si a pokud jim malování otevře obzory a začnou na život nahlížet trochu jinak, tak jsem nejspokojenější.

Jsem malířka z Brna, maluji akrylem, svobodně, po svém. Nyní se zaměřuji na malbu autentických portrétů známých osobností emotivním, barevným stylem a věnuji se vedení kurzů malování pro děti, dospělé, ale i seniory trpící Alzheimerovou chorobou a spolupracuji s dalšími neziskovými organizacemi v Brně.

+ link na web + link na videa malování + kontaktujte mě na tel. …

 

 

Vážená paní Čopáková,

pro online vydání časopisu Maminka zasílám tip na článek týkající se aktuální změny času a s ním spojenými proměnami spánku u dětí. Na tuto problematiku, kterou řeší mnoho rodičů, se jako spánková poradkyně zaměřuji. 

Posílám odkaz na svůj text, který můžete využít:https://lenkadanielova.cz/clanky/zmeny-v-detskem-spanku-na-podzim-jak-ho-ovlivni-posun-casu/

Hlavní myšlenky:
– změna spánkového režimu souvisí s ubýváním světla v rámci aktivního času rodiny,
– slunce ovlivňuje naši energii a aktivitu během dne, noční tma zase kvalitu a fázování spánku,
– změna spánkového režimu dětí bývá v podzimním období paradoxní – posouvají se o hodinu jiným směrem, než by rodiče očekávali a poté se až dva týdny rovnají do nového časového chodu rodiny
– doplňuji zde 7 tipů, jak se s časovým posunem v rodině lépe vyrovnat, mimo jiné zmiňuji osvětlení doma, stravu či přírodní doplňky na harmonizaci psychiky.

K doplnění informací pro případný článek se na mě neváhejte obrátit, jsem k dispozici na tel… nebo e-mailu.

Budu ráda, když nám dáte vědět, zda Vás tento námět zaujal.
S pozdravem,

 

 

Vážená paní Francová,

navazuji na naši spolupráci z loňského roku, kdy jste zhruba touto dobou napsala článek o iniciativě Darujeme české vánoce. Komunita stále funguje, ale já a Jana Kuntošová jsme se každá už posunuly v podpoře českých tvůrců zase dále.

Za sebe Vám v tomto směru mohu nabídnout aktuální téma, které by mohlo zajímat čtenáře Forbes – ráda bych se podělila o zkušenost, jaké to je v dnešní době otevřít kamennou prodejnu podporující právě „zlaté české ručičky“.

Navzdory současné nevyzpytatelné situaci ohledně koronaviru, jsem na konci srpna otevřela v Brně prodejnu TAKARO, která je kombinací interaktivní hračkárny a vzdělávacího centra. Podporujeme v ní české tvůrce, kteří vyrábí kvalitní hračky, kreativní sady, deskové hry a knížky s přidanou hodnotou pro děti. 

Informace o prodejně jsou zde: https://www.takaro.cz/kamenna-prodejna/ 
Moje cesta k vlastní značce a prodejně je krátce popsána zde: https://www.takaro.cz/o-nas/

S mým životním a zároveň obchodním partnerem vnímáme, že jsme nyní otevřeli kamennou prodejnu jako jedni z mála (určitě by šlo podložit statisticky). Proto bych chtěla sdílet s ostatními, co považuji pro takový krok za nezbytné:

Dalo by se to shrnout jako:
1) Proti proudu
Ano, rozjeli jsme projekt v dobách covidu, kdy všichni přechází do online světa. Ale proč to dělat stejně? Říká se, že blázni mění svět.
2) Bez e-shopu ani ránu
Zároveň jsme si vědomi toho, že nezbytnou součástí dnešního byznysu je jeho část odehrávající se online. E-shop s vlastní značkou Tuláčkův svět i e-shop TAKARO sdružující více tvůrců nám dává určitou jistotu a je základním stavebním kamenem, na kterém jsme si otestovali zájem o produkty.
3) Silné PROČ
V onlinu nám ale jako tvůrcům, rodičům, ale také zákazníkům, silně chybí možnost vyzkoušet si a „osahat“ předem věci, které mají zaujmout především děti. S partnerem máme 2 chlapečky, ale žijeme jen ve 2+1, kam si hračkářství nenastěhujeme, ba ani nechceme. Hledáme odmala smysluplné hračky, které něco vydrží, jsou bezpečné a hlavně dětem něco dají – v něčem je rozvíjí. Rádi sdílíme i s ostatními vizi bavit se a vzdělávat. Žijeme hravě s celou naší komunitou – a prodejna je vlastně takovým komunitním, vzdělávacím, dětským centrem.

Druhý zásadní důvod projektu pak vidím v podpoře českých tvůrců. Tři měsíce v silném sepjetí s nimi skrze projekt Darujeme české Vánoce zanechal nesmazatelnou stopu. S některými jsme se bavili dlouho do noci, přinášelo nám to malinkou radost v té smutné době. A rozhodli jsme se pokračovat dál, ale už jen v segmentu, kterému rozumíme.

Mít pro otevření kamenné prodejny silné „proč“ je pro mě bod nejzásadnější, protože vychází rovnou z několika motivací – osobních i společenských. A jen tak může znamenat úspěch i v této době.
Zmiňuji to i v článku na podporu žen, které chtějí začít podnikat během rodičovské: https://blog.takaro.cz/2021/10/napadlo-vas-na-materske-podnikat-prectete-si-jake-to-je-v-dnesni-dobe-otevrit-kamennou-prodejnu/

Byla bych moc ráda, kdybyste nám pomohla tuto myšlenku rozšířit i mezi spíše byznysově smýšlející lidi. Možností, jak toto téma otevřít je i navázat na článek, který před lety napsala Klára Elšíková o hračkářstvích, které rozjely ženy na mateřské: https://forbes.cz/hracky-trochu-jinak/, ale troufám si tvrdit, že linka ukazující motivaci soukromníků otevřít kamennou prodejnu v dnešní době je zajímavější.

Ráda Vám odpovím na jakékoliv otázky, připravím podklady pro článek nebo doplním čísla. Kontaktujte mě na e-mail ……nebo tel. …… 
Díky předem za odpověď, jestli Vás námět zaujal.

Janino,

velmi mě inspiruje Váš podcast zejména tématy o celostním přístupu ke zdraví. Jako certifikovaný praktik Bachových esencí pomáhám lidem překonávat pocity úzkosti, nezvládání emocí, nízkou sebedůvěru či složité životní situace. Bylo by pro Vás takové téma zajímavé pro jeden z dílu podcastu? 

Můžu mluvit o originální metodě jako takové a zaměřit na jednotlivé situace, ve kterých květová terapie pomáhá. Vzhledem k teprve se rozjíždějícímu novému roku mě napadá podpoření záměru vytrvat v nějakém předsevzetí. Jinak jsou bohužel momentálně nejčastějším problémem a tudíž i tématem mých konzultací strachy a úzkosti spojené s koronavirovou pandemií a sociální izolací, a to i u dětí. 

Bachově terapii se věnuji již více než 14 let a dosáhla jsem v ní nejvyššího možného vzdělání v rámci originální metody dr. Bacha. Jako jedna ze dvou lidí v Česku mohu také oficiálně vzdělávat formou certifikovaných kurzů další terapeuty. Více informací o mně najdete na webu www.bachovyesence.cz

Mám také početnou komunitu v databázi i na sociálních sítí, které bych Váš podcast ráda představila.
Dejte mi, prosím, vědět, jestli Vás mé téma oslovilo. Těším se na spolupráci. 

TZ: Skupina kouček pomáhá s obnovou školek v Hodoníně

9.8.2021, Brno – Osm profesionálních kouček přispívá k obnově mateřských škol v oblasti zasažené tornádem. S cílem vybrat 50 tisíc korun na opravy zázemí v Hruškách a lesní školce v Hodoníně poskytují online koučování. Už v první fázi projektu Koučujeme pro Moravu takto vybraly 42 tisíc na účet Červeného kříže. 

“Den poté, co se přes Moravu přehnalo tornádo, jsme se rozhodly, že nebudeme sedět s rukama v klíně. Co nejlépe umíme, tím také dokážeme efektivně pomoci,” říká iniciátorka projektu a profesionální koučka Jana Jánová. 

Zatímco v první vlně honoráře za odkoučované hodiny putovaly na účet Charity, nyní míří přímo do konkrétních zařízení – mateřské školky v Hruškách a lesní školky v Hodoníně, kterým po tornádu nezbylo takřka nic. 

“Věříme, že taková podpora má smysl i do budoucna. Ve školkách vyrůstají další generace a přínos pocítí i děti, které do školky půjdou třeba až za pár let. Proto jim chceme pomoci, aby na podzim mohly otevřít své brány a přivítat děti v krásném novém prostředí,” říká Lucie Galle, spoluzakladatelka projektu. 

Další myšlenkou projektu je, že se jedná o pomoc na druhou. “Penězi za koučování totiž měníme věci nejen na místě, ale zároveň motivujeme lidi, aby pomáhali i sami sobě tím, že se posunou v oblasti, kterou aktuálně řeší,” přibližuje Lucie Macášková, další spoluzakládající koučka, princip koučinku, během kterého se lidé mohou zaměřit na to, co je trápí nebo v čem se chtějí rozvíjet. 

Mnozí, kteří se do projektu zapojili, si koučování dopřáli poprvé. “Jedna paní se mi svěřila, že by se sama možná nikdy neodhodlala zajít za koučem nebo terapeutem, což mi vzhledem k hloubce a přesahu tématu, které jsme spolu otevřely, celkem vzalo řeč,” vypráví koučka Maja Bourková.

Podobných příběhů zažívají ženy zapojené do projektu Koučujeme pro Moravu mnoho. “A jsme opravdu hrdé, že můžeme touto cestou ukázat lidem, že je pro ně reálné změnit svůj život k lepšímu. A zároveň pomoci potřebným na místech, která jsou nám blízká,” říká čtvrtá koučka, která je v projektu od samého začátku, Iveta Hátlová. 

Seznam všech zapojených kouček a další informace najdete na www.koucujemepromoravu.cz

Koučování vychází z myšlenky, že my sami jsme největšími odborníky na své problémy. Kouč přispívá k tomu, abyste je v sobě dokázali nejen objevit, ale i přijít na to, jak se s nimi úspěšně vypořádat. Můžete se tak posouvat na cestě k objevení sama sebe a svého maximálního potenciálu. Jinými slovy zlepšit různé oblasti svého života maximálně efektivně, protože najdete své jedinečné řešení. Ať už si chcete uspořádat ve svém životě priority, vylepšit vztahy s okolím nebo svými nejbližšími, rozjet svůj byznys, případně vyřešit jinou situaci, je pro vás koučování více než vhodné.

Kontakt: …

Kulturní reportáž: Omalovánkový příběh dvou Češek obletěl svět. Dětem vysvětluje koronavirus a opatření

Dostal se ke mně zajímavý tip, který by se vám mohl hodit pro kulturní reportáž do UvR nebo UK. Brněnská výtvarnice Jana Andrésková a zlínská copywriterka Ingrid Dach vyslaly do světa už v první vlně na jaře omalovánkový příběh o draku Koronovi, který dětem srozumitelně a bez strašení vysvětluje, proč mají nosit roušku nebo proč nemůžou být ve škole. 

Mělo to obrovský úspěch u dětí, rodičů i pedagogů, sdílelo ji např. Ministerstvo zdravotnictví a odborně ji zaštítila Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity. Díky pomoci dobrovolníků z celého světa byla pohádka přeložena do 17 jazyků (včetně znakové řeči) a v několika jazycích vznikla i její animovaná verze (v češtině ji namluvil Pavel Liška).

Teď na podzim to trochu utichlo, ale pořád je spousta rodičů, kteří nevědí jak svým dětem to, co se teď děje, vysvětlit. Tak tohle může být ten způsob.

Informace jsou zde: https://drakkoron.cz + kontakty

Odkazy na mediální výstupy

Výtvarnice Lea Kolkopová malovala s moderátory v přímém přenosu Dobrého rána .
O nové prodejně didaktických hraček a knížek Hany Šormové vyšel článek v magazínu Forbes Woman

Zakladatelky iniciativy Koučujeme pro Moravu o ní informovaly prostřednictvím tiskové zprávy v regionálních médiích.

Spánková poradkyně Lenka Danielová zužitkovala svůj článek v online vydání časopisu Maminka

 

Martina Taubrová mluvila v podcastu Cukrfree o své vášni, Bachových esencích.

 

Výtvarnice Jana Andrésková představila v reportáži České televize omalovánkový příběhu O draku Koronovi, který vymyslela společně s Ingrid Dach.

Ukázka textu s okomentovanými pasážemi

Ukázka kontaktů z časopisu Blesk pro ženy

Comments are closed.